Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Veteraanien Liitto-ottelu:

Kskl – Jyväskylän kl. – Seinäjoen kl.

 To 21.11.19 Liikelataamo Keuruulla klo 12:00

Liitto maksaa liitto-ottelun merkintämaksun ja pullakahvit

Joukkueessa:  8 parasta keilaajaa karsintojen perusteella

Joukkueiden parhaat palkitaan

Karsinnan tulokset

TULOKSET

 

BERMUDAN KOLMIO RANKING

KISAILMOITUS
SÄÄNNÖT

KsKL Ranking  starttaa viikolla 41 Saarijärven osakisalla

KILPAILUILMOITUS

TULOKSET SAARIJÄRVI 41-42

TULOKSET KEURUU 44-45

Kokonaistilanne

 

Miesten valtakunnansarjat 2019 -2020

M2

 

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
Drott Pietarsaari 07.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (7 peliä) Tulokset
JBC Jyväskylä 05.10.2019 11:00 Vuokatti Bowling, VUOKATTI (7 peliä) Tulokset
NBC Oulu 16.11.2019 11:00 Jyväskylän Keilahalli, JYVÄSKYLÄ (7 peliä) Tulokset
Nouse Kainuu 01.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (7 peliä)
OPS 2 Oulu 04.04.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (7 peliä)
VilKe Keurusselkä
VIS Vaasa

 

 

M3

 

LOHKO: 3
HutuKe Jyväskylä 07.09.2019 11:00 Saarijärven keilahalli, SAARIJÄRVI (5 peliä) Tulokset
Kierrehirmut Ylöjärvi 05.10.2019 11:00 Ylöjärven Keilahalli, YLÖJÄRVI (5 peliä) Tulokset
Losca Kauhajoki 16.11.2019 11:00 Seinäjoen Keilahalli, SEINÄJOKI (5 peliä) Tulokset
SaariKe Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Hutungin keilahalli, VAAJAKOSKI (5 peliä)
SQB Bowlers Seinäjoki 04.04.2020 11:00 Kauhajoen Keilahalli, KAUHAJOKI (5 peliä)
TK-38 Tampere 25.04.2020 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (5 peliä)
 

 

 

N1

 

LOHKO: 3
BC Viitake Äänekoski 07.09.2019 11:00 Vuokatti Bowling, VUOKATTI (5 peliä) Tulokset
Kolaus Kuopio 05.10.2019 11:00 Saarijärven keilahalli, SAARIJÄRVI (5 peliä) Tulokset
PieBo Ylä-Savo 16.11.2019 11:00 Kuopion Keilahalli, KUOPIO (5 peliä) Tulokset
Saarike Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Varkauden Keilahalli, VARKAUS (5 peliä)
VuoBo Kainuu 04.04.2020 11:00 Pielaveden keilahalli, PIELAVESI (5 peliä)
WBT Varkaus
 

 

 

 Senioreiden valtakunnansarja

 

S2

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
FoBK Pietarsaari 14.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (6 peliä) Tulokset
Keurla Keurusselkä 12.10.2019 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (6 peliä) Tulokset
OLS 2 Oulu 15.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (6 peliä)
TKK 2 Tampere 07.03.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (6 peliä)

 

 

 

 

 

Veteraanien sarjapelit   lohkojako

 V1

 

LOHKO: 3
For Fun Seinäjoki 10.10.2019 12:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (5 peliä) Tulokset
Keurla Keurusselkä 07.11.2019 12:00 Hämeenlinnan Keilahalli, HÄMEENLINNA (5 peliä) Tulokset
Kiila Hämeenlinna 12.12.2019 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (5 peliä)
Nasta Tampere 06.02.2020 12:00 Valkeakosken Keilahalli, VALKEAKOSKI (5 peliä)
Veijarit Tampere 05.03.2020 12:00 Seinäjoen Keilahalli, SEINÄJOKI (5 peliä)
Walki Team Valkeakoski

 

 

V2

 

LOHKO: 10
BC Rännärit Äänekoski 10.10.2019 12:00 Äänekosken Keilahalli, ÄÄNEKOSKI (5 peliä) Tulokset
Ka-Ke Keurusselkä 07.11.2019 12:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (5 peliä) Tulokset
Kos-Kei Äänekoski 12.12.2019 12:00 Äänekosken Keilahalli, ÄÄNEKOSKI (5 peliä)
KosKa Äänekoski 06.02.2020 12:00 Saarijärven keilahalli, SAARIJÄRVI (5 peliä)
Saarike Keurusselkä 05.03.2020 12:00 Äänekosken Keilahalli, ÄÄNEKOSKI (5 peliä)
X300 Äänekoski
 
LOHKO: 11
Cherry Tampere 10.10.2019 12:00 Ylöjärven Keilahalli, YLÖJÄRVI (5 peliä) Tulokset
Kaatolupi Tampere 07.11.2019 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (5 peliä) Tulokset
Panttarit Ylöjärvi 12.12.2019 12:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (5 peliä)
Tervake Keurusselkä 06.02.2020 12:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (5 peliä)
TKK 2 Tampere 05.03.2020 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (5 peliä)
VilKe Keurusselkä
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyt voit varata Liikelataamojen kilpailu- ja harjoitusvuoron kätevästi netin kautta

   KEURUU

 

 

 

 

 

 

 

 

SAARIJÄRVI

 

KEURLAN SYYSKAADOT

Bermudan kolmio ranking osakilpailu

30.9. - 1.12.2019

KISAILMOITUS
OLOSUHDE

TULOSPALVELU

JAKSO 1 /30.9. - 20.10.19

Ekalta jaksolta finaaliin

1. Reijo Rautiainen Saarike Keurusselkä 1530

2. Antti Mastomäki VilKe Keurusselkä 1406

JAKSO 2 / 21.10. - 10.11.19

Tokalta jaksolta finaaliin

1. Jukka-Pekka Siukola VilKe Keurusselkä 1466

2. Heikki Katajisto Saarike Keurusselkä 1443

JAKSO 3 / 11.11. - 1.12.19

 

TILANNE 17.11.19

RUSKAN PAIKKO

Bermudan kolmio ranking osakilpailu

30.9. - 16.11.2019

KISAILMOITUS

OLOSUHDE

TULOSPALVELU

 

 

 

 

 

 

 

LIIKELATAAMOJEN VIIKKOKISAT MUUTTUVAT VKO 35 ALKAEN

KAIKKI LUOKAT M - D  KEILAAVAT SAMASSA RYHMÄSSÄ KERÄTEN RANKING PISTEITÄ

TASOITUS MENEILLÄÄN OLEVAN ERIKOISKISAN MUKAAN

KILPAILUILMOITUS

KOKONAISTILANNE KEURUU

KOKONAISTILANNE SAARIJÄRVI

LIIKELATAAMO KEURUU

Avoin veteraani Ranking 2019 - 2020

Aika 4.11.2019 --- 12.1.2020   10 viikkoa

Olosuhde meneillään olevan erikoiskisan mukaan

Kisailmoitus

KOKONAISTILANNE

VKO 45

VKO 46