Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

 

 LIITON MESTARUUSKISAT

 

2-miehiskisa viikolla 16 + 1. karsinta finaaliin

Parimiehiskisan voiton vei Vilkeen joukkue Petri Mastomäki ja Tuomas Kivinen

TULOKSET

Joukkuekisa viikolla 17 + 2. karsinta finaaliin

Joukkuekilpailun ylivoimaiseen voittoon keilasi Vilkeen 1.joukkue

Tuomas Kivinen, Petri Mastomäki, Pasi Rautiainen ja Jussi Jatkola.

TULOKSET

 

Finaalit viikolla 18

MAB luokkien mestariksi keilasi Jussi Jatkola

CD luokkien mestariksi Markus Kokki

Naisten mestaruuden vei Maarit Ahonen

TULOKSET

 

 

FINAALEIHIN SEURAAVAT KEILAAJAT

MAB-luokat

 

sija Nimi Seura Luokka vk 1 vk 2 Yhteensä Puhdas Ka
1 Tuomas Kivinen VilKe M 1384 1392 2776 231,33
2 Pasi Rautiainen VilKe M 1369 1374 2743 228,58
3 Petri Mastomäki VilKe M 1384 1265 2649 220,75
4 Pauli Ollikainen Keurla M 1355 1290 2645 220,42
5 Pasi Tapper Keurla M 1372 1268 2640 220
6 Hannu Pääkkönen Keurla M 1286 1331 2617 218,08
7 Jussi Jatkola VilKe A 1308 1240 2548 212,33
8 Kari Leinonen Keurla B 1319 1203 2522 210,17

 

TULOKSET KARSINNASTA

 

CD LUOKAT

 

 

sija Nimi Seura Luokka vko 1 vko 2 Yhteensä Puhdas Ka
1 Kosti Luoti Ka-Ke C 1099 1021 2120 176,67
2 Teuvo Perämäki Tervake C 1061 1051 2112 176
3 Markus Kokki Tervake C 1041 1069 2110 175,83
4 Mikko Kivinen VilKe C 1100 998 2098 174,83
5 Reijo Kastelli VilKe C 1027 1014 2041 170,08
6 Taisto Tammelin Tervake C 996 1033 2029 169,08
7 Esko Kivinen VilKe D 945 1039 1984 165,33
8 Ilkka Pohjola Tervake C 917 1018 1935 161,25

 

 TULOKSET KARSINNASTA

 

NAISET

 

sija Nimi Seura Luokka vko 1 vko 2 Yhteensä Puhdas Ka
1 Maarit Ahonen Tervake C 1017 1047 2064 172
2 Heli Jokela Keurla C 901 974 1875 156,25
3 Hanna  Heikkilä Keurla D 996 878 1874 156,17
4 Ulla Nieminen Tervake C 934 865 1799 149,92

 

 

TULOKSET KARSINNASTA

 

TULOKSIA

MAB vko 2

CD vko 2

Naiset vko 2

 

MAB vko 1

CD vko 1

Naiset vko 1

 

KILPAILUILMOITUS

 

KOKOUSKUTSU
Keurusselän Keilailuliitto KSKL ry:n sääntömääräinen
tilikokous pidetään 17.9.2020 klo 18:00 Liikelataamo Keuruulla


Esityslista:
1. Kokouksen avaus
2. Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden
toteaminen
3. Kokouksen puheenjohtajan ja sihteerin valinta
4. Kahden pöytäkirjantarkastajan ja kahden
ääntenlaskijan valinta
5. Vuosikertomuksen, tilinpäätöstaseiden ja
tilintarkastajien lausunnon esittäminen
6. Tilinpäätöksen vahvistaminen ja tili- ja
vastuuvapauden myöntäminen edelliselle hallitukselle
7. Muiden kokouskutsussa mainittujen asioiden
käsitteleminen, jotka jäsenet ovat asianmukaisessa
järjestyksessä pyytäneet käsiteltäviksi tai jotka hallitus
kokoukselle esittää
8. Kokouksen päättäminen


Kahvitarjoilu
Tervetuloa
Hallitus

KEURUU

 

 

 SAARIJÄRVI
 
 

Kesäkisa Liikelataamo Keuruulla

6.7. - 27.9.2020

KISAILMOITUS

1. JAKSON OLOSUHDE

VKO 28 TULOKSIA

VKO 29 TULOKSIA

VKO 30 TULOKSIA

1. JAKSON TULOKSET

Jakson 1. kaksi parasta

Pasi Tapper KSB 1870

Jukka-Pekka Siukola Vilke 1852

 

*************

2. JAKSON OLOSUHDE

VKO 31 TULOKSIA

VKO 32 TULOKSIA

VKO 33 TULOKSIA

2. JAKSON TULOKSET

Jakson 2. kaksi parasta

Raimo Pekkanen KSB  1868

Timo Lapakko KSB  1831

 

**************

3. JAKSON OLOSUHDE

VKO 34 TULOKSIA

VKO 35 TULOKSIA

VKO 36 TULOKSIA

3. JAKSON TULOKSET

Jakson 3. kaksi parasta

Reijo Rantanen 1978

Pauli Ollikainen 1880

 

***************

4. JAKSON OLOSUHDE

VKO 37 TULOKSIA

 

TÄMÄN HETKEN (6.9.2020) TILANNE MUIDEN FINAALIEN MENEVIEN OSALTA

VIISI PARASTA

Juhani Hujanen 1855

Vesa Leinonen 1847

Jorma Kangas 1828

Teuvo Perämäki 1802

Raimo Ranta-aho 1802

 

KAKSI VETERAANIA

Markku Niiranen 1787

Pertti Niemi 1786

 

PARAS NAINEN

Pirjo Paju 1783