Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Veteraanien Liitto-ottelu:

Kskl – Jyväskylän kl. – Seinäjoen kl.

 To 21.11.19 Liikelataamo Keuruulla klo 12:00

Liitto maksaa liitto-ottelun merkintämaksun ja pullakahvit

Joukkueessa:  8 parasta keilaajaa karsintojen perusteella

Joukkueiden parhaat palkitaan

Karsinnan tulokset

TULOKSET

 

BERMUDAN KOLMIO RANKING

KISAILMOITUS
SÄÄNNÖT

KsKL Ranking  starttaa viikolla 41 Saarijärven osakisalla

KILPAILUILMOITUS

TULOKSET SAARIJÄRVI 41-42

TULOKSET KEURUU 44-45

Kokonaistilanne

 

 

 

Finaalin tulokset

 

 

 

LIIKELATAAMO KEURUU

KESÄKISA

KEURUSSELÄN KEILAILULIITON

PITKÄ KUUMA KESÄ 2019

 

Liikelataamo Keuruulla

27.5. – 18.8.2019

 

Alkukilpailu 2x4s eur.

Jokaisella jaksolla eri olosuhde

  

1. jakso 27.5. – 16.6. loiva startti kesään

2. jakso 17.6. – 7.7. juhannustanssit

3.jakso 8.7. – 28.7. heinätörät

4. jakso 29.7. – 18.8. viimeinen voitelu

 

KISAILMOITUS

 

OLOSUHTEET

loiva startti kesään

juhannustanssit

heinätörät

viimeinen voitelu

 

FINAALIN OLOSUHDE

 

TULOKSET

1. JAKSO

2. JAKSO

3. JAKSO

4. JAKSO

 

 

KUUSI PARASTA

 -

 

PARAS NAINEN (15.8.)

 

Maarit Ahonen  902 + 843 = 1745

 

Paras yhteistulos kultakin jaksolta (15.8.19)

 

Arja Jyväsjärvi 1605 + 1648 + 1707 + 1680 =6640

 

 

 

1. jaksolta finaaliin

  Nimi Seura Liitto Tulokset Yhteensä Tasoitus
1 Timo Lapakko Tervake Keurusselkä 907 (56) + 892 (56) 1799 112
2 Hannu Pääkkönen Keurla Keurusselkä 902 (20) + 862 (20) 1764 40

 

 

2. jaksolta finaaliin

 

  Nimi Seura Liitto Tulokset Yhteensä Tasoitus
1 Eerikki Kiviniemi JBC Jyväskylä 953 (24) + 888 (24) 1841 48
2 Juhani Hujanen Keurla Keurusselkä 919 (72) + 883 (72) 1802 144

 

                                                                                                            3. jaksolta finaaliin

 

  Nimi Seura Liitto Tulokset Yhteensä Tasoitus
1 Tuomas Kivinen VilKe Keurusselkä 986 (0) + 960 (0) 1946 0
2 Pauli Ollikainen JBC Jyväskylä 941 (40) + 931 (40) 1872 80

 

4. jaksolta finaaliin

1. Petri Mastomäki VilKe 962 (4) + 910 (4) 1872 (8)
2. Jukka-Pekka Siukola VilKe 897 (80) + 897 (80) 1794 (160)

 

Nyt voit varata Liikelataamojen kilpailu- ja harjoitusvuoron kätevästi netin kautta

   KEURUU

 

 

 

 

 

 

 

 

SAARIJÄRVI

 

KEURLAN SYYSKAADOT

Bermudan kolmio ranking osakilpailu

30.9. - 1.12.2019

KISAILMOITUS
OLOSUHDE

TULOSPALVELU

JAKSO 1 /30.9. - 20.10.19

Ekalta jaksolta finaaliin

1. Reijo Rautiainen Saarike Keurusselkä 1530

2. Antti Mastomäki VilKe Keurusselkä 1406

JAKSO 2 / 21.10. - 10.11.19

Tokalta jaksolta finaaliin

1. Jukka-Pekka Siukola VilKe Keurusselkä 1466

2. Heikki Katajisto Saarike Keurusselkä 1443

JAKSO 3 / 11.11. - 1.12.19

 

TILANNE 17.11.19

RUSKAN PAIKKO

Bermudan kolmio ranking osakilpailu

30.9. - 16.11.2019

KISAILMOITUS

OLOSUHDE

TULOSPALVELU

 

 

 

 

 

 

 

LIIKELATAAMOJEN VIIKKOKISAT MUUTTUVAT VKO 35 ALKAEN

KAIKKI LUOKAT M - D  KEILAAVAT SAMASSA RYHMÄSSÄ KERÄTEN RANKING PISTEITÄ

TASOITUS MENEILLÄÄN OLEVAN ERIKOISKISAN MUKAAN

KILPAILUILMOITUS

KOKONAISTILANNE KEURUU

KOKONAISTILANNE SAARIJÄRVI

LIIKELATAAMO KEURUU

Avoin veteraani Ranking 2019 - 2020

Aika 4.11.2019 --- 12.1.2020   10 viikkoa

Olosuhde meneillään olevan erikoiskisan mukaan

Kisailmoitus

KOKONAISTILANNE

VKO 45

VKO 46