Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

KOKOUSKUTSU

Keurusselän Keilailuliitto KSKL ry:n sääntömääräinen
tilikokous pidetään 19.9.2019 klo 18.00 Mänttä-Vilppulan kaupungintalolla

Esityslista:
1. Kokouksen avaus
2. Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden
toteaminen
3. Kokouksen puheenjohtajan ja sihteerin valinta
4. Kahden pöytäkirjantarkastajan ja kahden
ääntenlaskijan valinta
5. Vuosikertomuksen, tlinpäätöstaseiden ja
tilintarkastajien lausunnon esitäminen
6. Tilinpäätöksen vahvistaminen ja tili- ja
vastuuvapauden myöntäminen edelliselle hallitukselle
7. Muiden kokouskutsussa mainittujen asioiden
käsitteleminen, jotka jäsenet ovat asianmukaisessa
järjestyksessä pyytäneet käsiteltäviksi tai jotka hallitus
kokoukselle esittää
8. Kokouksen päättäminen

Kahvitarjoilu
Tervetuota
Hallitus

Liitto-ottelut Ylöjärveä vastaan      
         
  KsKL:n paras MAB Ylöjärven paras MAB KsKL:n paras CD Ylöjärven paras CD
2017 Ylöjärvellä        
2017 Keuruulla
Hannu Pääkkönen 1384
Arto Anetjärvi 1139
Kosti Luoti 960
Tuomo Hömmö 1081
2016 Ylöjärvellä
Markku Kytömäki 1064
Torsti Vienola 1002
Esko Kulmala 970
Arto Sarhela 1059
2016 Keuruulla
Eetu Rantanen 1315
Jukka Mäkelä 1255
Aaro Paski 1012
Tapio Porrassalmi 1090
syksy 2015 Ylöjärvellä
Antti Mastomäki 1085
Erkki Jyrä 1134
Kosti Luoti 1079
Rirva Rahikka 997
syksy 2015 Keuruulla
Johannes Jatkola 1314
 Tapio Porrassalmi 1163
 Liisa Luoma 983
 Eero Puruskainen 1109

syksy 2014/Ylöjärvellä

 Tuomas Kivinen 1288
Seppo Niemi 1177
Kosti Luoti 1026
 Erkki Jyrä 1105
syksy 2014/Keuruulla  Jari Rantanen 1314
Hannu Nieminen 1106
Jorma Kangas 1065
Eero Puruskainen 1058
syksy 2013/Keuruulla Pasi Tapper 1314 Timo Kujansivu 1108 Jussi Särkkä 1014 Eero Puruskainen 1039
syksy 2012/Ylöjärvellä Tuomas Kivinen 1354 Henrik Puumala 1211 Jukka-Pekka Siukola 1086 Jari Hakala 1100
syksy 2012/Keuruulla Pauli Ollikainen 1255 Jorma Koivisto 968 Jari Rantanen 1205 Eero Puruskainen 1057
syksy 2011/Ylöjärvellä Markku Kytömäki 1123 Tarja Muikku 1061 Reijo Rantanen 1068 Jouko Karanka 1019
syksy 2011/Keuruulla Veikko Viljakainen 1276 Jukka Mäkelä 1105 Kari Leinonen 1114 Eero Puruskainen 1032
syksy 2010/Ylöjärvellä        
syksy 2010/Mäntässä Pauli Ollikainen 1171 Hannu Nieminen 1094 Reijo Kastelli 880 Joni Erola 964

 

Keurusselän keilailuliitto

 



AJANKOHTAISTA

Uudet keskiarvot voimaan

16.9.19

 

LUE LISÄÄ...

Miesten valtakunnansarjat 2019 -2020

Alustava ohjelma

M2

 

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
Drott Pietarsaari 07.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (6 peliä)
JBC Jyväskylä 05.10.2019 11:00 Vuokatin Bowling, VUOKATTI (6 peliä)
NBC Oulu 16.11.2019 11:00 Jyväskylän Keilahalli, JYVÄSKYLÄ (6 peliä)
Nouse Kainuu 01.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (6 peliä)
OPS 2 Oulu 07.03.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (6 peliä)
VilKe Keurusselkä
VIS Vaasa

 

 

M3

 

LOHKO: 3
HutuKe Jyväskylä 07.09.2019 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (5 peliä)
Kierrehirmut Ylöjärvi 05.10.2019 11:00 Ylöjärven Keilahalli, YLÖJÄRVI (5 peliä)
Losca Kauhajoki 16.11.2019 11:00 Seinäjoen Keilahalli, SEINÄJOKI (5 peliä)
SaariKe Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Hutungin keilahalli, VAAJAKOSKI (5 peliä)
SQB Bowlers Seinäjoki 04.04.2020 11:00 Kauhajoen Keilahalli, KAUHAJOKI (5 peliä)
TK-38 Tampere 25.04.2020 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (5 peliä)

 

 

N1

 

 

LOHKO: 3
BC Viitake Äänekoski 07.09.2019 11:00 Vuokatin Bowling, VUOKATTI (5 peliä)
Kolaus Kuopio 05.10.2019 11:00 Saarijärven keilahalli, SAARIJÄRVI (5 peliä)
PieBo Ylä-Savo 16.11.2019 11:00 Kuopion Keilahalli, KUOPIO (5 peliä)
Saarike Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Varkauden Keilahalli, VARKAUS (5 peliä)
VuoBo Kainuu 04.04.2020 11:00 Pielaveden keilahalli, PIELAVESI (5 peliä)
WBT Varkaus

 

 

 Senioreiden valtakunnansarja

 

S2

 

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
FoBK Pietarsaari 14.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (6 peliä)
Keurla Keurusselkä 12.10.2019 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (6 peliä)
OLS 2 Oulu 15.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (6 peliä)
TKK 2 Tampere 07.03.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (6 peliä)
 

 

 

 

Veteraanien sarjapelit   lohkojako

 V1

Lohko 3

For Fum Seinäjoki             10.10.2019 klo 12:00    Liikelataamo Keuruu

Keurla Keurusselkä         07.11.2019  klo 12:00    Hämeenlinnan keilahalli

Kiila Hämeenlinna           12.12.2019    klo 12:00   Kaupin keilahalli

Nasta Tampere                06.02.2020 klo 12:00   Valkeakosken keilahalli

Veijarit Tampere              05.03.2020 klo 12:00    Seinäjoen keilahalli

Walki Team Valkekoski

 

V2

Lohko 10

Ka-Ke Keurusselkä              10.10.2019  klo 12:00   Äänekosken keilahalli

Kos-Kei Äänekoski               07.11.2019  klo 12:00  Liikelataamo Keuruu

Koska Äänekoski                12.12.2019 klo 12:00     Äänekosken keilahalli

Saarike Keurusselkä          06.02.2020 klo 12:00  Saarijärven keilahalli

X 300 Äänekoski               05.03.2020 klo 12:00    Äänekosken keilahalli

 RC-Rännärit Äänekoski

 

Lohko 11

Cherry  Tampere              10.10. 2019 klo 12:00    Ylöjärven  keilahalli

Kaatolupi Tampere         07.11 2019   klo 12:00    Kaupin keilahalli

Panttarit Ylöjärvi             12.12.2019   klo 12:00     Liikelataamo Keuruu

Tervake Keurusselkä      06.02.2020 klo 12:00    Liikelataamo Keuruu

TKK 2 Tampere                05.03.2020 klo 12:00    Kaupin keilahalli

Vilke Keurusselkä

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyt voit varata Liikelataamojen kilpailu- ja harjoitusvuoron kätevästi netin kautta

   KEURUU

 

 

 

 

 

 

 

 

SAARIJÄRVI

 

LIIKELATAAMO KEURUUN VIIKKOKISAT MUUTTUVAT VKO 35 ALKAEN

KAIKKI LUOKAT M - D  KEILAAVAT SAMASSA RYHMÄSSÄ KERÄTEN RANKING PISTEITÄ

TASOITUS MENEILLÄÄN OLEVAN ERIKOISKISAN MUKAAN

KILPAILUILMOITUS

KOKONAISTILANNE

Keurusselän syysprossa

Lappukisa

Liikelataamo Keuruulla

19.8. - 28.9.2019

KISAILMOITUS
OLOSUHDE
TULOKSET

LIIKELATAAMO KEURUU

Avoin veteraani Ranking 2019

Aika 26.08.2019 --- 3.11.2019   10 viikkoa

Olosuhde meneillään olevan erikoiskisan mukaan

KISAILMOITUS

KOKONAISTILANNE