Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Veteraanien Liitto-ottelu:

Kskl – Jyväskylän kl. – Seinäjoen kl.

 

To 21.11.19 Liikelataamo Keuruulla klo 12:00

Liitto maksaa liitto-ottelun merkintämaksun ja pullakahvit

 

Joukkueessa:  8 parasta keilaajaa karsintojen perusteella

Joukkueiden parhaat palkitaan

 

Karsinta: viikko/erikoiskilpailun yhteydessä 6 sarjaa ikähyvityspistein

 

vk 44      28.10. – 3.11.

vk 45      4. – 10.11.

vk 46      11. – 17.11.

 

Karsinnan tilanne kahden viikon jälkeen

TULOKSET

 

BERMUDAN KOLMIO RANKING

KISAILMOITUS
SÄÄNNÖT

KsKL Ranking  starttaa viikolla 41 Saarijärven osakisalla

KILPAILUILMOITUS

TULOKSET SAARIJÄRVI 41-42

TULOKSET KEURUU 44-45

Kokonaistilanne

 

Keurusselän keilailuliiton mestaruuskilpailut keilataan viikoilla 13 ja 14 (karsinnat ja joukkuekisat) ja finaalit la 11.4 naiset ja su 12.4 miehet.

Lue lisää...

 

Tuomas Kivinen keilasi MAB luokkien mestariksi. Kovatasoisen kisan voitto irtosi tuloksella 1793. Toiseksi jäi viime vuoden voittaja Juha Vuokko tuloksella 1749. Kolmanneksi keilasi Pasi Tapper tuloksella 1729.

CD luokkien mestaruuden vei Jorma Kangas tuloksella 1362

FINAALIN TULOKSET

 

Naisten mestariksi keilasi Maarit Ahonen tuloksella 1047

 

TULOKSET

Joukkuekisan voitto Vilkeen 1. joukkueelle Pasi Rautiainen, Petri Mastomäki, Juha Vuokko ja Tuomas Kivinen

Päivitetyt tulokset

Tulokset 

Parimieskisan voitto Vilkeen 2. joukkueelle Juha Vuokko ja Pasi Rautiainen

Tulokset

 

KsKL:n finaaliin MAB

1. Pasi Rautiainen VilKe 1379 + 1279 = 2658
2. Juha Vuokko VilKe 1244 + 1373 = 2617
3. Petri Mastomäki VilKe 1263 + 1349 = 2612
4. Tuomas Kivinen VilKe 1252 + 1336 = 2588
5. Pauli Ollikainen Keurla 1330 + 1196 = 2526
6. Juhani Hujanen Keurla 1178 + 1309 = 2487
7. Timo Lapakko Tervake 1119 + 1366 = 2485
8. Pasi Tapper Keurla 1162 + 1259 = 2421

 

TULOKSET

 

KsKL:n finaaliin CD

1. Jorma Raaska Keurla 1093 + 1039 = 2132
2. Jorma Kangas Keurla 1057 + 1016 = 2073
3. Kosti Luoti Ka-Ke 1034 + 1017 = 2051
4. Mikko Kivinen VilKe 993 + 1026 = 2019
5. Aaro Paski Ka-Ke 1001 + 1004 = 2005
6. Teuvo Perämäki Tervake 1077 + 909 = 1986
7. Reijo Kastelli VilKe 956 + 937 = 1893
8. Matti Sorsa Tervake 881 + 903 = 1784

 

TULOKSET

 

KsKL:n finaaliin Naiset

 

1. Heli Jokela Keurla 826 + 963 = 1789
2. Maarit Ahonen Tervake 818 + 838 = 1656
3. Liisa Luoma Tervake 0 + 971 = 971
4. Hanna Heikkilä Keurla 0 + 865 =  865

 

TULOKSET

Nyt voit varata Liikelataamojen kilpailu- ja harjoitusvuoron kätevästi netin kautta

   KEURUU

 

 

 

 

 

 

 

 

SAARIJÄRVI

 

KEURLAN SYYSKAADOT

Bermudan kolmio ranking osakilpailu

30.9. - 1.12.2019

KISAILMOITUS
OLOSUHDE

TULOSPALVELU

JAKSO 1 /30.9. - 20.10.19

Ekalta jaksolta finaaliin

1. Reijo Rautiainen Saarike Keurusselkä 1530

2. Antti Mastomäki VilKe Keurusselkä 1406

JAKSO 2 / 21.10. - 10.11.19

Tokalta jaksolta finaaliin

1. Jukka-Pekka Siukola VilKe Keurusselkä 1466

2. Heikki Katajisto Saarike Keurusselkä 1443

JAKSO 3

 

TILANNE 10.11.19

RUSKAN PAIKKO

Bermudan kolmio ranking osakilpailu

30.9. - 16.11.2019

KISAILMOITUS

OLOSUHDE

TULOSPALVELU

 

 

 

 

 

 

 

LIIKELATAAMOJEN VIIKKOKISAT MUUTTUVAT VKO 35 ALKAEN

KAIKKI LUOKAT M - D  KEILAAVAT SAMASSA RYHMÄSSÄ KERÄTEN RANKING PISTEITÄ

TASOITUS MENEILLÄÄN OLEVAN ERIKOISKISAN MUKAAN

KILPAILUILMOITUS

KOKONAISTILANNE KEURUU

KOKONAISTILANNE SAARIJÄRVI

LIIKELATAAMO KEURUU

Avoin veteraani Ranking 2019 - 2020

Aika 4.11.2019 --- 12.1.2020   10 viikkoa

Olosuhde meneillään olevan erikoiskisan mukaan

Kisailmoitus

KOKONAISTILANNE

VKO 45

VKO 46