Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Veteraanien Liitto-ottelu:

Kskl – Jyväskylän kl. – Seinäjoen kl.

 

To 21.11.19 Liikelataamo Keuruulla klo 12:00

Liitto maksaa liitto-ottelun merkintämaksun ja pullakahvit

 

Joukkueessa:  8 parasta keilaajaa karsintojen perusteella

Joukkueiden parhaat palkitaan

 

Karsinta: viikko/erikoiskilpailun yhteydessä 6 sarjaa ikähyvityspistein

 

vk 44      28.10. – 3.11.

vk 45      4. – 10.11.

vk 46      11. – 17.11.

 

Karsinnan tilanne kahden viikon jälkeen

TULOKSET

 

BERMUDAN KOLMIO RANKING

KISAILMOITUS
SÄÄNNÖT

KsKL Ranking  starttaa viikolla 41 Saarijärven osakisalla

KILPAILUILMOITUS

TULOKSET SAARIJÄRVI 41-42

TULOKSET KEURUU 44-45

Kokonaistilanne

 

 

 LIITON MESTARUUSKISAT

 

2-miehiskisa viikolla 16 + 1. karsinta finaaliin

Parimiehiskisan voiton vei Vilkeen joukkue Petri Mastomäki ja Tuomas Kivinen

TULOKSET

Joukkuekisa viikolla 17 + 2. karsinta finaaliin

Joukkuekilpailun ylivoimaiseen voittoon keilasi Vilkeen 1.joukkue

Tuomas Kivinen, Petri Mastomäki, Pasi Rautiainen ja Jussi Jatkola.

TULOKSET

 

Finaalit viikolla 18

MAB luokkien mestariksi keilasi Jussi Jatkola

CD luokkien mestariksi Markus Kokki

Naisten mestaruuden vei Maarit Ahonen

TULOKSET

 

 

FINAALEIHIN SEURAAVAT KEILAAJAT

MAB-luokat

 

sija Nimi Seura Luokka vk 1 vk 2 Yhteensä Puhdas Ka
1 Tuomas Kivinen VilKe M 1384 1392 2776 231,33
2 Pasi Rautiainen VilKe M 1369 1374 2743 228,58
3 Petri Mastomäki VilKe M 1384 1265 2649 220,75
4 Pauli Ollikainen Keurla M 1355 1290 2645 220,42
5 Pasi Tapper Keurla M 1372 1268 2640 220
6 Hannu Pääkkönen Keurla M 1286 1331 2617 218,08
7 Jussi Jatkola VilKe A 1308 1240 2548 212,33
8 Kari Leinonen Keurla B 1319 1203 2522 210,17

 

TULOKSET KARSINNASTA

 

CD LUOKAT

 

 

sija Nimi Seura Luokka vko 1 vko 2 Yhteensä Puhdas Ka
1 Kosti Luoti Ka-Ke C 1099 1021 2120 176,67
2 Teuvo Perämäki Tervake C 1061 1051 2112 176
3 Markus Kokki Tervake C 1041 1069 2110 175,83
4 Mikko Kivinen VilKe C 1100 998 2098 174,83
5 Reijo Kastelli VilKe C 1027 1014 2041 170,08
6 Taisto Tammelin Tervake C 996 1033 2029 169,08
7 Esko Kivinen VilKe D 945 1039 1984 165,33
8 Ilkka Pohjola Tervake C 917 1018 1935 161,25

 

 TULOKSET KARSINNASTA

 

NAISET

 

sija Nimi Seura Luokka vko 1 vko 2 Yhteensä Puhdas Ka
1 Maarit Ahonen Tervake C 1017 1047 2064 172
2 Heli Jokela Keurla C 901 974 1875 156,25
3 Hanna  Heikkilä Keurla D 996 878 1874 156,17
4 Ulla Nieminen Tervake C 934 865 1799 149,92

 

 

TULOKSET KARSINNASTA

 

TULOKSIA

MAB vko 2

CD vko 2

Naiset vko 2

 

MAB vko 1

CD vko 1

Naiset vko 1

 

KILPAILUILMOITUS

 

Nyt voit varata Liikelataamojen kilpailu- ja harjoitusvuoron kätevästi netin kautta

   KEURUU

 

 

 

 

 

 

 

 

SAARIJÄRVI

 

KEURLAN SYYSKAADOT

Bermudan kolmio ranking osakilpailu

30.9. - 1.12.2019

KISAILMOITUS
OLOSUHDE

TULOSPALVELU

JAKSO 1 /30.9. - 20.10.19

Ekalta jaksolta finaaliin

1. Reijo Rautiainen Saarike Keurusselkä 1530

2. Antti Mastomäki VilKe Keurusselkä 1406

JAKSO 2 / 21.10. - 10.11.19

Tokalta jaksolta finaaliin

1. Jukka-Pekka Siukola VilKe Keurusselkä 1466

2. Heikki Katajisto Saarike Keurusselkä 1443

JAKSO 3

 

TILANNE 10.11.19

RUSKAN PAIKKO

Bermudan kolmio ranking osakilpailu

30.9. - 16.11.2019

KISAILMOITUS

OLOSUHDE

TULOSPALVELU

 

 

 

 

 

 

 

LIIKELATAAMOJEN VIIKKOKISAT MUUTTUVAT VKO 35 ALKAEN

KAIKKI LUOKAT M - D  KEILAAVAT SAMASSA RYHMÄSSÄ KERÄTEN RANKING PISTEITÄ

TASOITUS MENEILLÄÄN OLEVAN ERIKOISKISAN MUKAAN

KILPAILUILMOITUS

KOKONAISTILANNE KEURUU

KOKONAISTILANNE SAARIJÄRVI

LIIKELATAAMO KEURUU

Avoin veteraani Ranking 2019 - 2020

Aika 4.11.2019 --- 12.1.2020   10 viikkoa

Olosuhde meneillään olevan erikoiskisan mukaan

Kisailmoitus

KOKONAISTILANNE

VKO 45

VKO 46