Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

6.3.2020 klo 13:00 Veteraanien SM-kisoihin Tampereelle varattu 20 paikkaa.

KsKL mukana 20€ tuella/keilaaja.

Ilmoittautumiset Keuruun hallin ilmoitustaululle.

SM-kilpailut 2020

Ilmoittautumiset sekä vanhat SM-tilastot

27.01.2020 – 15.03.2020 Seniorien SM-kilpailut 2020, Helsinki, Tapanila
24.02.2020 – 22.03.2020 Veteraanien SM-kilpailut 2020, Tampere
06.04.2020 – 03.05.2020 Nuorten ja junioreiden SM-kilpailut 2020, Jyväskylä, Pupuhuhta
14.04.2020 – 10.05.2020 Naisten SM-kilpailut 2020 Salo, Hanhivaara
30.03.2020 – 17.05.2020 Miesten SM-kilpailut 2020, Lahti

BERMUDAN KOLMIO RANKING

KISAILMOITUS
SÄÄNNÖT

TULOKSIA

 

 LIITON MESTARUUSKISAT

 

2-miehiskisa viikolla 16 + 1. karsinta finaaliin

Parimiehiskisan voiton vei Vilkeen joukkue Petri Mastomäki ja Tuomas Kivinen

TULOKSET

Joukkuekisa viikolla 17 + 2. karsinta finaaliin

Joukkuekilpailun ylivoimaiseen voittoon keilasi Vilkeen 1.joukkue

Tuomas Kivinen, Petri Mastomäki, Pasi Rautiainen ja Jussi Jatkola.

TULOKSET

 

Finaalit viikolla 18

MAB luokkien mestariksi keilasi Jussi Jatkola

CD luokkien mestariksi Markus Kokki

Naisten mestaruuden vei Maarit Ahonen

TULOKSET

 

 

FINAALEIHIN SEURAAVAT KEILAAJAT

MAB-luokat

 

sija Nimi Seura Luokka vk 1 vk 2 Yhteensä Puhdas Ka
1 Tuomas Kivinen VilKe M 1384 1392 2776 231,33
2 Pasi Rautiainen VilKe M 1369 1374 2743 228,58
3 Petri Mastomäki VilKe M 1384 1265 2649 220,75
4 Pauli Ollikainen Keurla M 1355 1290 2645 220,42
5 Pasi Tapper Keurla M 1372 1268 2640 220
6 Hannu Pääkkönen Keurla M 1286 1331 2617 218,08
7 Jussi Jatkola VilKe A 1308 1240 2548 212,33
8 Kari Leinonen Keurla B 1319 1203 2522 210,17

 

TULOKSET KARSINNASTA

 

CD LUOKAT

 

 

sija Nimi Seura Luokka vko 1 vko 2 Yhteensä Puhdas Ka
1 Kosti Luoti Ka-Ke C 1099 1021 2120 176,67
2 Teuvo Perämäki Tervake C 1061 1051 2112 176
3 Markus Kokki Tervake C 1041 1069 2110 175,83
4 Mikko Kivinen VilKe C 1100 998 2098 174,83
5 Reijo Kastelli VilKe C 1027 1014 2041 170,08
6 Taisto Tammelin Tervake C 996 1033 2029 169,08
7 Esko Kivinen VilKe D 945 1039 1984 165,33
8 Ilkka Pohjola Tervake C 917 1018 1935 161,25

 

 TULOKSET KARSINNASTA

 

NAISET

 

sija Nimi Seura Luokka vko 1 vko 2 Yhteensä Puhdas Ka
1 Maarit Ahonen Tervake C 1017 1047 2064 172
2 Heli Jokela Keurla C 901 974 1875 156,25
3 Hanna  Heikkilä Keurla D 996 878 1874 156,17
4 Ulla Nieminen Tervake C 934 865 1799 149,92

 

 

TULOKSET KARSINNASTA

 

TULOKSIA

MAB vko 2

CD vko 2

Naiset vko 2

 

MAB vko 1

CD vko 1

Naiset vko 1

 

KILPAILUILMOITUS

 

Nyt voit varata Liikelataamojen kilpailu- ja harjoitusvuoron kätevästi netin kautta

   KEURUU

 

 

 

 

 

 

 

 

SAARIJÄRVI

 

VILKE TALVIKAADOT 2020

Bermudan kolmio ranking osakilpailu

3.2. - 5.4.2020

 

KISAILMOITUS
OLOSUHDE
TULOSPALVELU

Rännipipo 2020

Bermudan kolmio ranking osakilpailu

3.2. - 4.4.2020

 

KISAILMOITUS

OLOSUHDE

TULOSPALVELU

VIIKKOKILPAILUT 2020

KAIKKI LUOKAT M - D  KEILAAVAT SAMASSA RYHMÄSSÄ KERÄTEN RANKING PISTEITÄ

TASOITUS MENEILLÄÄN OLEVAN ERIKOISKISAN MUKAAN

KILPAILUILMOITUS

KOKONAISTILANNE KEURUU

VKO  9 TILANNE

KOKONAISTILANNE SAARIJÄRVI

************************

KEVÄÄN VIIKKOKISA RANKING EXTRA...LUE LISÄÄ TÄSTÄ

 

LIIKELATAAMO KEURUU

Avoin veteraani Ranking 2020

Aika 13.1. - 22.3.2020 10 viikkoa

Kisailmoitus

Kokonaistilanne

VKO 3

VKO 4

VKO 5

VKO 6

VKO 7

VKO 8