Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

KOKOUSKUTSU

Keurusselän Keilailuliitto KSKL ry:n sääntömääräinen
tilikokous pidetään 19.9.2019 klo 18.00 Mänttä-Vilppulan kaupungintalolla

Esityslista:
1. Kokouksen avaus
2. Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden
toteaminen
3. Kokouksen puheenjohtajan ja sihteerin valinta
4. Kahden pöytäkirjantarkastajan ja kahden
ääntenlaskijan valinta
5. Vuosikertomuksen, tlinpäätöstaseiden ja
tilintarkastajien lausunnon esitäminen
6. Tilinpäätöksen vahvistaminen ja tili- ja
vastuuvapauden myöntäminen edelliselle hallitukselle
7. Muiden kokouskutsussa mainittujen asioiden
käsitteleminen, jotka jäsenet ovat asianmukaisessa
järjestyksessä pyytäneet käsiteltäviksi tai jotka hallitus
kokoukselle esittää
8. Kokouksen päättäminen

Kahvitarjoilu
Tervetuota
Hallitus

Liitto-ottelut Äänekoskea vastaan

Ajankohta Tulos KsKL:n paras Äänekosken paras
 21.10.2017  KsKL - ÄKL 9322 - 9514
 Hannu Pääkkönen 1353
 Aapo Kantsila 1332
22.10.2016 ÄKL - KsKL 9652 - 8729
 Petri Mastomäki 1183
 Joonas Blomberg 1293
31.10.2015
KsKL 9276 - ÄKL 9261
Pasi Rautiainen 1288 Jarno Blomberg 1478
18.10.2014 ÄKL 9526 - KsKL 9757 Petri Mastomäki 1315 Jani Ilmonen 1369
26.10.2013 KsKL 9588 - ÄKL 9124 Timo Lapakko 1273 Mika Juntunen 1199
27.10.2012 ÄKL 8747 - KsKL 8734 Pasi Tapper 1189 Mika Juntunen 1203
29.10.2011 KsKL 9089 - ÄKL  8270 Pauli Ollikainen 1258 Mikä Möttönen 1180
30.10.2010 ÄKL 8660 - KsKL 8678 Pauli Ollikainen 1227 Erkki Blomberg 1202
       

 

 

Keurusselän keilailuliitto

 



AJANKOHTAISTA

Uudet keskiarvot voimaan

16.9.19

 

LUE LISÄÄ...

Miesten valtakunnansarjat 2019 -2020

Alustava ohjelma

M2

 

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
Drott Pietarsaari 07.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (6 peliä)
JBC Jyväskylä 05.10.2019 11:00 Vuokatin Bowling, VUOKATTI (6 peliä)
NBC Oulu 16.11.2019 11:00 Jyväskylän Keilahalli, JYVÄSKYLÄ (6 peliä)
Nouse Kainuu 01.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (6 peliä)
OPS 2 Oulu 07.03.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (6 peliä)
VilKe Keurusselkä
VIS Vaasa

 

 

M3

 

LOHKO: 3
HutuKe Jyväskylä 07.09.2019 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (5 peliä)
Kierrehirmut Ylöjärvi 05.10.2019 11:00 Ylöjärven Keilahalli, YLÖJÄRVI (5 peliä)
Losca Kauhajoki 16.11.2019 11:00 Seinäjoen Keilahalli, SEINÄJOKI (5 peliä)
SaariKe Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Hutungin keilahalli, VAAJAKOSKI (5 peliä)
SQB Bowlers Seinäjoki 04.04.2020 11:00 Kauhajoen Keilahalli, KAUHAJOKI (5 peliä)
TK-38 Tampere 25.04.2020 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (5 peliä)

 

 

N1

 

 

LOHKO: 3
BC Viitake Äänekoski 07.09.2019 11:00 Vuokatin Bowling, VUOKATTI (5 peliä)
Kolaus Kuopio 05.10.2019 11:00 Saarijärven keilahalli, SAARIJÄRVI (5 peliä)
PieBo Ylä-Savo 16.11.2019 11:00 Kuopion Keilahalli, KUOPIO (5 peliä)
Saarike Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Varkauden Keilahalli, VARKAUS (5 peliä)
VuoBo Kainuu 04.04.2020 11:00 Pielaveden keilahalli, PIELAVESI (5 peliä)
WBT Varkaus

 

 

 Senioreiden valtakunnansarja

 

S2

 

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
FoBK Pietarsaari 14.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (6 peliä)
Keurla Keurusselkä 12.10.2019 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (6 peliä)
OLS 2 Oulu 15.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (6 peliä)
TKK 2 Tampere 07.03.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (6 peliä)
 

 

 

 

Veteraanien sarjapelit   lohkojako

 V1

Lohko 3

For Fum Seinäjoki             10.10.2019 klo 12:00    Liikelataamo Keuruu

Keurla Keurusselkä         07.11.2019  klo 12:00    Hämeenlinnan keilahalli

Kiila Hämeenlinna           12.12.2019    klo 12:00   Kaupin keilahalli

Nasta Tampere                06.02.2020 klo 12:00   Valkeakosken keilahalli

Veijarit Tampere              05.03.2020 klo 12:00    Seinäjoen keilahalli

Walki Team Valkekoski

 

V2

Lohko 10

Ka-Ke Keurusselkä              10.10.2019  klo 12:00   Äänekosken keilahalli

Kos-Kei Äänekoski               07.11.2019  klo 12:00  Liikelataamo Keuruu

Koska Äänekoski                12.12.2019 klo 12:00     Äänekosken keilahalli

Saarike Keurusselkä          06.02.2020 klo 12:00  Saarijärven keilahalli

X 300 Äänekoski               05.03.2020 klo 12:00    Äänekosken keilahalli

 RC-Rännärit Äänekoski

 

Lohko 11

Cherry  Tampere              10.10. 2019 klo 12:00    Ylöjärven  keilahalli

Kaatolupi Tampere         07.11 2019   klo 12:00    Kaupin keilahalli

Panttarit Ylöjärvi             12.12.2019   klo 12:00     Liikelataamo Keuruu

Tervake Keurusselkä      06.02.2020 klo 12:00    Liikelataamo Keuruu

TKK 2 Tampere                05.03.2020 klo 12:00    Kaupin keilahalli

Vilke Keurusselkä

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyt voit varata Liikelataamojen kilpailu- ja harjoitusvuoron kätevästi netin kautta

   KEURUU

 

 

 

 

 

 

 

 

SAARIJÄRVI

 

LIIKELATAAMO KEURUUN VIIKKOKISAT MUUTTUVAT VKO 35 ALKAEN

KAIKKI LUOKAT M - D  KEILAAVAT SAMASSA RYHMÄSSÄ KERÄTEN RANKING PISTEITÄ

TASOITUS MENEILLÄÄN OLEVAN ERIKOISKISAN MUKAAN

KILPAILUILMOITUS

KOKONAISTILANNE

Keurusselän syysprossa

Lappukisa

Liikelataamo Keuruulla

19.8. - 28.9.2019

KISAILMOITUS
OLOSUHDE
TULOKSET

LIIKELATAAMO KEURUU

Avoin veteraani Ranking 2019

Aika 26.08.2019 --- 3.11.2019   10 viikkoa

Olosuhde meneillään olevan erikoiskisan mukaan

KISAILMOITUS

KOKONAISTILANNE