Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

UUTISIA SKL:n sivuilta

Junnu Tour starttaa Talista DV8-osakilpailulla- Vielä kerkeää mukaan!

19.08.2019

Helsingissä pelataan kauden ensimmäinen Junnu Tour-osakilpailu tulevana lauantaina 24.8. Ilmoittautumiset ovat auki ja vapaita paikkoja löytyy runsaasti.

Niko Oksanen ja Sanna Pasanen matkaavat AMF:n maailmancupiin

18.08.2019

Lahden keilahallissa saatiin päätökseen AMF:n maailmancupin karsinta. Jännittävien vaiheiden jälkeen miehissä Niko Oksanen nousi voittajaksi ja naisissa Sanna Pasanen.

 

Elokuun puolivälissä keilailun superviikonloppu

15.08.2019

Keilailukausi 2019-2020 starttaa toden teolla elokuun puolivälissä, kun lauantaina 17.8. keilataan Finnish Mastersin lopputurnaus Talissa ja 18.8. AMF:n maailmancupin karsinta Lahdessa.

 

Suomen Rankingin 1.osakilpailuun ilmoittautuminen on auki - ole nopea ja varaa paikkasi

09.08.2019

Kauden 2019-2020 ensimmäisen Ranking -osakilpailun ilmoittautuminen on avoinna. 

 

 

Liikelataamo Keuruu

Kevään viimeinen erikoiskisa starttaa 8.4. ja jatkuu 26.5. saakka

LIITON KEVÄT 2019

KISAILMOITUS

OLOSUHDE

TULOKSET

 

FINAALIIN SEURAAVAT:

 

1 Juhani Hujanen Keurla Keurusselkä 1531
2 Joni Oksanen All Stars Kouvola 1461
3 Vesa Leinonen Keurla Keurusselkä 1446
4 Ville-Veikko Hänninen Saarike Keurusselkä 1429
5 Tuomas Kivinen VilKe Keurusselkä 1428
6 Timo Lapakko Tervake Keurusselkä 1426
7 Jussi Jatkola VilKe Keurusselkä 1412
8 Hannu Pääkkönen Keurla Keurusselkä 1411
9 Niko Humalalampi TGB Jyväskylä 1406
10 Petri Kivinen PeKeTeam Turku 1396
11 Heikki Katajisto Saarike Keurusselkä 1381
12 Pauli Ollikainen JBC Jyväskylä 1377
13 Antti Mastomäki VilKe Keurusselkä 1377

Paras Veteraani

Jussi Paasonen

Paras Nainen

Heli Kuorelahti

Paras CD luokkalainen

Arto Penttinen

 

Joni Oksanen keilasi kevätkaatojen ykköseksi. Hän teki kisaan myös yhden taydellisen 300 sarjan.

Kakkoseksi tuli Juhani Hujanen ja kolmannen palkinnon pokkasi Vesa Leinonen

 

FINAALIN TULOKSET

 

 

 

 

Keurusselän keilailuliitto

 



AJANKOHTAISTA

Uudet keskiarvot voimaan

1.7.19

 

LUE LISÄÄ...

Miesten valtakunnansarjat 2019 -2020

Alustava ohjelma

M2

 

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
Drott Pietarsaari 07.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (6 peliä)
JBC Jyväskylä 05.10.2019 11:00 Vuokatin Bowling, VUOKATTI (6 peliä)
NBC Oulu 16.11.2019 11:00 Jyväskylän Keilahalli, JYVÄSKYLÄ (6 peliä)
Nouse Kainuu 01.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (6 peliä)
OPS 2 Oulu 07.03.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (6 peliä)
VilKe Keurusselkä
VIS Vaasa

 

 

M3

 

LOHKO: 3
HutuKe Jyväskylä 07.09.2019 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (5 peliä)
Kierrehirmut Ylöjärvi 05.10.2019 11:00 Ylöjärven Keilahalli, YLÖJÄRVI (5 peliä)
Losca Kauhajoki 16.11.2019 11:00 Seinäjoen Keilahalli, SEINÄJOKI (5 peliä)
SaariKe Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Hutungin keilahalli, VAAJAKOSKI (5 peliä)
SQB Bowlers Seinäjoki 04.04.2020 11:00 Kauhajoen Keilahalli, KAUHAJOKI (5 peliä)
TK-38 Tampere 25.04.2020 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (5 peliä)

 

 

N1

 

 

LOHKO: 3
BC Viitake Äänekoski 07.09.2019 11:00 Vuokatin Bowling, VUOKATTI (5 peliä)
Kolaus Kuopio 05.10.2019 11:00 Saarijärven keilahalli, SAARIJÄRVI (5 peliä)
PieBo Ylä-Savo 16.11.2019 11:00 Kuopion Keilahalli, KUOPIO (5 peliä)
Saarike Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Varkauden Keilahalli, VARKAUS (5 peliä)
VuoBo Kainuu 04.04.2020 11:00 Pielaveden keilahalli, PIELAVESI (5 peliä)
WBT Varkaus

 

 

 Senioreiden valtakunnansarja

 

S2

 

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
FoBK Pietarsaari 14.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (6 peliä)
Keurla Keurusselkä 12.10.2019 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (6 peliä)
OLS 2 Oulu 15.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (6 peliä)
TKK 2 Tampere 07.03.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (6 peliä)
 

 

 

 

Veteraanien sarjapelit

alustava  lohkojako

 

V1

Lohko 3

For Fum Seinäjoki             10.10.2019 klo 12:00    Liikelataamo Keuruu

Keurla Keurusselkä         07.11.2019  klo 12:00    Hämeenlinnan keilahalli

Kiila Hämeenlinna           12.12.2019    klo 12:00   Kaupin keilahalli

Nasta Tampere                06.02.2020 klo 12:00   Valkeakosken keilahalli

Veijarit Tampere              05.03.2020 klo 12:00    Seinäjoen keilahalli

Walki Team Valkekoski

 

V2

Lohko 10

Ka-Ke Keurusselkä              10.10.2019  klo 12:00   Äänekosken keilahalli

Kos-Kei Äänekoski               07.11.2019  klo 12:00  Liikelataamo Keuruu

Koska Äänekoski                12.12.2019 klo 12:00     Äänekosken keilahalli

Saarike Keurusselkä          06.02.2020 klo 12:00  Saarijärven keilahalli

X 300 Äänekoski               05.03.2020 klo 12:00    Äänekosken keilahalli

 

Lohko 11

Cherry  Tampere              10.10. 2019 klo 12:00    Ylöjärven  keilahalli

Kaatolupi Tampere         07.11 2019   klo 12:00    Kaupin keilahalli

Panttarit Ylöjärvi             12.12.2019   klo 12:00     Liikelataamo Keuruu

Tervake Keurusselkä      06.02.2020 klo 12:00    Liikelataamo Keuruu

TKK 2 Tampere                05.03.2020 klo 12:00    Kaupin keilahalli

Vilke Keurusselkä

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyt voit varata Liikelataamojen kilpailu- ja harjoitusvuoron kätevästi netin kautta.

   KEURUU

 

 

 

 

 

 

SAARIJÄRVI

 

Keurusselän syysprossa

Lappukisa

Liikelataamo Keuruulla

19.8. - 28.9.2019

KISAILMOITUS
OLOSUHDE
TULOKSET

LIIKELATAAMO SAARIJÄRVI

 

Kesän nopeat

 

Liikelataamo Saarijärvellä

28.5. - 18.8.2019

KISAILMOITUS

 

OLOSUHTEET

Pitkä kesän alkuun

Gebardi

Olipas helppo

mikä tässä mättää

Välikeli

Vielä kerran

 

TULOSPALVELU

 

Avoin Veteraanien  kesäkisa  27.5 -- 18.8 2019 

Jaksokisana  4 x 3  vk jaksoissa   Jokaiselle jaksolle muuttuu olosuhde

Heitetään  voimassa olevin k.a tasoituksin

4-sarjaa eur.

Kisailmoitus

Lopullinen pistetilanne

Tulokset vk 33

 Kisa käyty suorituksia kaikkiaan 237 joista uusintoja 103. Kisaan osallistu kaikkiaan 17 veteraania

Pisteet jaksottain