Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

UUTISIA SKL:n sivuilta

Junnu Tour starttaa Talista DV8-osakilpailulla- Vielä kerkeää mukaan!

19.08.2019

Helsingissä pelataan kauden ensimmäinen Junnu Tour-osakilpailu tulevana lauantaina 24.8. Ilmoittautumiset ovat auki ja vapaita paikkoja löytyy runsaasti.

Niko Oksanen ja Sanna Pasanen matkaavat AMF:n maailmancupiin

18.08.2019

Lahden keilahallissa saatiin päätökseen AMF:n maailmancupin karsinta. Jännittävien vaiheiden jälkeen miehissä Niko Oksanen nousi voittajaksi ja naisissa Sanna Pasanen.

 

Elokuun puolivälissä keilailun superviikonloppu

15.08.2019

Keilailukausi 2019-2020 starttaa toden teolla elokuun puolivälissä, kun lauantaina 17.8. keilataan Finnish Mastersin lopputurnaus Talissa ja 18.8. AMF:n maailmancupin karsinta Lahdessa.

 

Suomen Rankingin 1.osakilpailuun ilmoittautuminen on auki - ole nopea ja varaa paikkasi

09.08.2019

Kauden 2019-2020 ensimmäisen Ranking -osakilpailun ilmoittautuminen on avoinna. 

 

 

Liikelataamo Saarijärvi

 

Ropellilakki 2019

25.3. - 19.5.19

Kisailmoitus

Olosuhde

Tulokset

Finaalin tulokset

 

Keurusselän keilailuliitto

 



AJANKOHTAISTA

Uudet keskiarvot voimaan

1.7.19

 

LUE LISÄÄ...

Miesten valtakunnansarjat 2019 -2020

Alustava ohjelma

M2

 

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
Drott Pietarsaari 07.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (6 peliä)
JBC Jyväskylä 05.10.2019 11:00 Vuokatin Bowling, VUOKATTI (6 peliä)
NBC Oulu 16.11.2019 11:00 Jyväskylän Keilahalli, JYVÄSKYLÄ (6 peliä)
Nouse Kainuu 01.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (6 peliä)
OPS 2 Oulu 07.03.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (6 peliä)
VilKe Keurusselkä
VIS Vaasa

 

 

M3

 

LOHKO: 3
HutuKe Jyväskylä 07.09.2019 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (5 peliä)
Kierrehirmut Ylöjärvi 05.10.2019 11:00 Ylöjärven Keilahalli, YLÖJÄRVI (5 peliä)
Losca Kauhajoki 16.11.2019 11:00 Seinäjoen Keilahalli, SEINÄJOKI (5 peliä)
SaariKe Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Hutungin keilahalli, VAAJAKOSKI (5 peliä)
SQB Bowlers Seinäjoki 04.04.2020 11:00 Kauhajoen Keilahalli, KAUHAJOKI (5 peliä)
TK-38 Tampere 25.04.2020 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (5 peliä)

 

 

N1

 

 

LOHKO: 3
BC Viitake Äänekoski 07.09.2019 11:00 Vuokatin Bowling, VUOKATTI (5 peliä)
Kolaus Kuopio 05.10.2019 11:00 Saarijärven keilahalli, SAARIJÄRVI (5 peliä)
PieBo Ylä-Savo 16.11.2019 11:00 Kuopion Keilahalli, KUOPIO (5 peliä)
Saarike Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Varkauden Keilahalli, VARKAUS (5 peliä)
VuoBo Kainuu 04.04.2020 11:00 Pielaveden keilahalli, PIELAVESI (5 peliä)
WBT Varkaus

 

 

 Senioreiden valtakunnansarja

 

S2

 

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
FoBK Pietarsaari 14.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (6 peliä)
Keurla Keurusselkä 12.10.2019 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (6 peliä)
OLS 2 Oulu 15.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (6 peliä)
TKK 2 Tampere 07.03.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (6 peliä)
 

 

 

 

Veteraanien sarjapelit

alustava  lohkojako

 

V1

Lohko 3

For Fum Seinäjoki             10.10.2019 klo 12:00    Liikelataamo Keuruu

Keurla Keurusselkä         07.11.2019  klo 12:00    Hämeenlinnan keilahalli

Kiila Hämeenlinna           12.12.2019    klo 12:00   Kaupin keilahalli

Nasta Tampere                06.02.2020 klo 12:00   Valkeakosken keilahalli

Veijarit Tampere              05.03.2020 klo 12:00    Seinäjoen keilahalli

Walki Team Valkekoski

 

V2

Lohko 10

Ka-Ke Keurusselkä              10.10.2019  klo 12:00   Äänekosken keilahalli

Kos-Kei Äänekoski               07.11.2019  klo 12:00  Liikelataamo Keuruu

Koska Äänekoski                12.12.2019 klo 12:00     Äänekosken keilahalli

Saarike Keurusselkä          06.02.2020 klo 12:00  Saarijärven keilahalli

X 300 Äänekoski               05.03.2020 klo 12:00    Äänekosken keilahalli

 

Lohko 11

Cherry  Tampere              10.10. 2019 klo 12:00    Ylöjärven  keilahalli

Kaatolupi Tampere         07.11 2019   klo 12:00    Kaupin keilahalli

Panttarit Ylöjärvi             12.12.2019   klo 12:00     Liikelataamo Keuruu

Tervake Keurusselkä      06.02.2020 klo 12:00    Liikelataamo Keuruu

TKK 2 Tampere                05.03.2020 klo 12:00    Kaupin keilahalli

Vilke Keurusselkä

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyt voit varata Liikelataamojen kilpailu- ja harjoitusvuoron kätevästi netin kautta.

   KEURUU

 

 

 

 

 

 

SAARIJÄRVI

 

Keurusselän syysprossa

Lappukisa

Liikelataamo Keuruulla

19.8. - 28.9.2019

KISAILMOITUS
OLOSUHDE
TULOKSET

LIIKELATAAMO SAARIJÄRVI

 

Kesän nopeat

 

Liikelataamo Saarijärvellä

28.5. - 18.8.2019

KISAILMOITUS

 

OLOSUHTEET

Pitkä kesän alkuun

Gebardi

Olipas helppo

mikä tässä mättää

Välikeli

Vielä kerran

 

TULOSPALVELU

 

Avoin Veteraanien  kesäkisa  27.5 -- 18.8 2019 

Jaksokisana  4 x 3  vk jaksoissa   Jokaiselle jaksolle muuttuu olosuhde

Heitetään  voimassa olevin k.a tasoituksin

4-sarjaa eur.

Kisailmoitus

Lopullinen pistetilanne

Tulokset vk 33

 Kisa käyty suorituksia kaikkiaan 237 joista uusintoja 103. Kisaan osallistu kaikkiaan 17 veteraania

Pisteet jaksottain