Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

KOKOUSKUTSU

Keurusselän Keilailuliitto KSKL ry:n sääntömääräinen
tilikokous pidetään 19.9.2019 klo 18.00 Mänttä-Vilppulan kaupungintalolla

Esityslista:
1. Kokouksen avaus
2. Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden
toteaminen
3. Kokouksen puheenjohtajan ja sihteerin valinta
4. Kahden pöytäkirjantarkastajan ja kahden
ääntenlaskijan valinta
5. Vuosikertomuksen, tlinpäätöstaseiden ja
tilintarkastajien lausunnon esitäminen
6. Tilinpäätöksen vahvistaminen ja tili- ja
vastuuvapauden myöntäminen edelliselle hallitukselle
7. Muiden kokouskutsussa mainittujen asioiden
käsitteleminen, jotka jäsenet ovat asianmukaisessa
järjestyksessä pyytäneet käsiteltäviksi tai jotka hallitus
kokoukselle esittää
8. Kokouksen päättäminen

Kahvitarjoilu
Tervetuota
Hallitus



Puheenjohtaja   Sihteeri  
Koodi 24-006-042 Koodi 24-009-034
Nimi Mastomäki Petri Nimi Mastomäki Antti
Osoite Tammirannantie 2 Osoite Vähäkangasjärvent 11
Postiosoite 35800 Mänttä Postiosoite 35700 VILPPULA
Puhelin 040-77603555 Puhelin 050-5917826
Sähköposti mastopete@hotmail.com Sähköposti  
 
Rahastonhoitaja  
Koodi 24-009-050
Nimi Kulmala Esko
Osoite Kirkkotie 4 A 6
Postiosoite 35700 VILPPULA
Puhelin 0400-541605
Sähköposti eskokul@gmail.com



Ryhmäjakauma Juniorit Nuoret Yleinen Seniorit Veteraanit Yhteensä
Miehet 0 1 4 2 12 19
Naiset 0 0 0 0 0 0
Yhteensä 0 1 4 2 12 19  
 
Luokkajakauma M A B C D Yhteensä
Miehet 4 4 3 7 1 19
Naiset 0 0 0 0 0 0
Yhteensä 4 4 3 7 1 19
Koodi 24-009
Nimi Vilppulan Keilaajat ry Perustamispäivämäärä 18.01.1962
  Mastomäki Petri Sähköposti  
Osoite Tammirannantie 2 WWW-osoite www.kskl.fi/seurat/vilke/
Postiosoite 35800 Mänttä IBAN-pankkitili FI0555211020042419
Lyhenne VilKe
Puhelin 040-77603555
Fax  
Aktiivinen Kyllä
Lisätietoja Seura perustettu 18.1.1962 TILINUMERO MUUTTUNUT 1.4.2015





Seuraottelu Vilke - Keurla keilattiin 21.2.2017

Keurla oli selvästi parempi pistein 10041 - 9910

Vilkeen paras oli Ilkka Jatkola 1352

Keurlan paras oli Kari Leinonen 1311

Tulokset

Seura-ottelu Vilke - KE-57 kisailtiin Keuruulla 18.2.17

Ottelu oli todella tiukka ja eroa oli vain viisi pistettä Vilkeen hyväksi

pistein 9822 -9817

Vilkeen parhaana Antti Mastomäki  1315

KE-57 parhaana Pentti Härkönen 1311

TULOKSET

 

Seura-ottelu Vilke - Tappi kisailtiin Keuruulla 12.2.17

Vilke oli parempi pistein 9715 - 9405

Vilkeen joukkueen parasta vauhtia piti Antti Mastomäki 1314

Tapin paras oli Pasi Kallionpää 1318

TULOKSET

 

Seura-ottelu Vilke - Tuubi kisailtiin Keuruulla 5.2.17

Vilke vei ottelun pistein 10108 -9991

Vilkeen paras oli Reijo Kastelli 1319

Tuubin paras oli Klaus Heikkilä 1374

Tulokset 

 

 

 

Seuraottelu Tuubi - Vilke keilattiin 5.5.16

Ottelu päättyi tällä kertaa tasapeliin

7228 - 7228

Tuubin paras oli Eino Lehtimäki 1276

Vilkeen paras oli Mikko Kivinen 1278

 

SEURAOTTELU TAPPI - VILKE

Keilattiin Kaupissa 17.4.16 

Tappi oli tällä kertaa parempi pistein

10032 - 9333

TULOKSET

 

Seuraottelu Keurlaa vastaan kisattiin ma 29.2.16

 

Ottelu päättyi Vilkeen niukkaan 26 pisteen voittoon.

TULOKSET

 

Seuraottelu Ke-57 vastaan kisattiin la 13.2.16

Ottelu päättyi Vilkeen niukkaan 30 pisteen voittoon.

TULOKSET

 

Seuraottelu Tuubia vastaan kisattiin su 7.2.16

Tiukka ottelu päättyi Tuubin 7 pisteen voittoon.

TULOKSET

 

Seuraottelu Tappia vastaan kisattiin su 31.1.16

TULOKSET

 

Pullokisa kisailtiin 19.12.15

TULOKSET

VILPPULAN KEILAAJAT

 

Seuran mestaruus ratkottiin Keuruulla 23.5.15

Voiton nappasi Simo Heikkilä tuloksella 1239. Toisena Pertti Niemi tuloksella 1221 vain pisteen edellä kolmanneksi tullutta Jukka-Pekka Siukolaa.

Seuraottelu Tappi - Vilke keilattiin Tampereella 17.5.15

 

Vilke voitti pistein 9221 - 9156

 

Vilkeen paras oli Juhani Salminen 1207

 

Tapin paras oli Antero Kurittu 1311

 

Tulokset

 

Seuraottelu Vilke - Tervake keilattiin Keuruulla 2.3.

Vilke voitti pistein 9770 - 9747

Vilkeen paras oli Pasi Rautiainen 1316

Tervakkeen paras oli Juha Saukkomaa 1402

Tulokset

**************************************************************************************

 

Seuraottelu Tuubi - Vilke keilattiin 28.2. Ylöjärvellä.

Vilke voitti pistein 6991 - 6897

Vilkeen paras oli Esko Kulmala 1212

Tuubin paras oli Jouko Karanka 1321

Tulokset

**********************************************************************************************

 

Seuraottelu Vilke - Ke-57 keilattiin 21.2.15 Keuruun keilakeskuksessa

Vilke voitti pistein 9733 - 9252

Vilkeen paras oli Jukka-Pekka Siukola 1273

Ke57 paras oli Lasse Kullas 1238

Tulokset

 

********************************************************************************************

 

Seura-ottelu Vilke - Keurla keilattiin 9.2.15 Keuruun keilakeskuksessa.

Keurla voitti 67 pisteen erolla.

Vilkeen paras oli Petri Mastomäki 1406

Keurlan paras oli Vesa Leinonen 1347

 

TULOKSET

 

***********************************************************************************************

Seura-ottelu Vilke Tappi keilattiin 1.2.15 Keuruun keilakeskuksessa.

Vilke voitti 394 pisteen erolla.

Vilkeen paras oli Jukka-Pekka Siukola 1314

Tapin paras oli Veli Jääskeläinen 1249

 

TULOKSET

 

************************************************************************************************

 

Perinteinen pullokisa keilattiin 20.12.14 Töpinässä

TULOKSET

 

************************************************************************************************

 

Seura-ottelu Ke-57 - Vilke keilattiin Seinäjoella 29.11.14

Isännät olivat tällä kertaa parempia pistein 9544 - 9263.

Ke-57 paras oli Kari Virtanen 1342 ja Vilkeen paras Mikko Kivinen 1204

TULOKSET

Keurusselän keilailuliitto

 



AJANKOHTAISTA

Uudet keskiarvot voimaan

16.9.19

 

LUE LISÄÄ...

Miesten valtakunnansarjat 2019 -2020

Alustava ohjelma

M2

 

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
Drott Pietarsaari 07.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (6 peliä)
JBC Jyväskylä 05.10.2019 11:00 Vuokatin Bowling, VUOKATTI (6 peliä)
NBC Oulu 16.11.2019 11:00 Jyväskylän Keilahalli, JYVÄSKYLÄ (6 peliä)
Nouse Kainuu 01.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (6 peliä)
OPS 2 Oulu 07.03.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (6 peliä)
VilKe Keurusselkä
VIS Vaasa

 

 

M3

 

LOHKO: 3
HutuKe Jyväskylä 07.09.2019 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (5 peliä)
Kierrehirmut Ylöjärvi 05.10.2019 11:00 Ylöjärven Keilahalli, YLÖJÄRVI (5 peliä)
Losca Kauhajoki 16.11.2019 11:00 Seinäjoen Keilahalli, SEINÄJOKI (5 peliä)
SaariKe Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Hutungin keilahalli, VAAJAKOSKI (5 peliä)
SQB Bowlers Seinäjoki 04.04.2020 11:00 Kauhajoen Keilahalli, KAUHAJOKI (5 peliä)
TK-38 Tampere 25.04.2020 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (5 peliä)

 

 

N1

 

 

LOHKO: 3
BC Viitake Äänekoski 07.09.2019 11:00 Vuokatin Bowling, VUOKATTI (5 peliä)
Kolaus Kuopio 05.10.2019 11:00 Saarijärven keilahalli, SAARIJÄRVI (5 peliä)
PieBo Ylä-Savo 16.11.2019 11:00 Kuopion Keilahalli, KUOPIO (5 peliä)
Saarike Keurusselkä 01.02.2020 11:00 Varkauden Keilahalli, VARKAUS (5 peliä)
VuoBo Kainuu 04.04.2020 11:00 Pielaveden keilahalli, PIELAVESI (5 peliä)
WBT Varkaus

 

 

 Senioreiden valtakunnansarja

 

S2

 

LOHKO: 1
    Päivämäärä ja klo Paikka
FoBK Pietarsaari 14.09.2019 11:00 Oulun Keilahalli, OULU (6 peliä)
Keurla Keurusselkä 12.10.2019 11:00 Kaupin Keilahalli, TAMPERE (6 peliä)
OLS 2 Oulu 15.02.2020 11:00 Liikelataamo Keuruu, KEURUU (6 peliä)
TKK 2 Tampere 07.03.2020 11:00 Pietarsaaren Keilahalli, PIETARSAARI (6 peliä)
 

 

 

 

Veteraanien sarjapelit   lohkojako

 V1

Lohko 3

For Fum Seinäjoki             10.10.2019 klo 12:00    Liikelataamo Keuruu

Keurla Keurusselkä         07.11.2019  klo 12:00    Hämeenlinnan keilahalli

Kiila Hämeenlinna           12.12.2019    klo 12:00   Kaupin keilahalli

Nasta Tampere                06.02.2020 klo 12:00   Valkeakosken keilahalli

Veijarit Tampere              05.03.2020 klo 12:00    Seinäjoen keilahalli

Walki Team Valkekoski

 

V2

Lohko 10

Ka-Ke Keurusselkä              10.10.2019  klo 12:00   Äänekosken keilahalli

Kos-Kei Äänekoski               07.11.2019  klo 12:00  Liikelataamo Keuruu

Koska Äänekoski                12.12.2019 klo 12:00     Äänekosken keilahalli

Saarike Keurusselkä          06.02.2020 klo 12:00  Saarijärven keilahalli

X 300 Äänekoski               05.03.2020 klo 12:00    Äänekosken keilahalli

 RC-Rännärit Äänekoski

 

Lohko 11

Cherry  Tampere              10.10. 2019 klo 12:00    Ylöjärven  keilahalli

Kaatolupi Tampere         07.11 2019   klo 12:00    Kaupin keilahalli

Panttarit Ylöjärvi             12.12.2019   klo 12:00     Liikelataamo Keuruu

Tervake Keurusselkä      06.02.2020 klo 12:00    Liikelataamo Keuruu

TKK 2 Tampere                05.03.2020 klo 12:00    Kaupin keilahalli

Vilke Keurusselkä

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyt voit varata Liikelataamojen kilpailu- ja harjoitusvuoron kätevästi netin kautta

   KEURUU

 

 

 

 

 

 

 

 

SAARIJÄRVI

 

LIIKELATAAMO KEURUUN VIIKKOKISAT MUUTTUVAT VKO 35 ALKAEN

KAIKKI LUOKAT M - D  KEILAAVAT SAMASSA RYHMÄSSÄ KERÄTEN RANKING PISTEITÄ

TASOITUS MENEILLÄÄN OLEVAN ERIKOISKISAN MUKAAN

KILPAILUILMOITUS

KOKONAISTILANNE

Keurusselän syysprossa

Lappukisa

Liikelataamo Keuruulla

19.8. - 28.9.2019

KISAILMOITUS
OLOSUHDE
TULOKSET

LIIKELATAAMO KEURUU

Avoin veteraani Ranking 2019

Aika 26.08.2019 --- 3.11.2019   10 viikkoa

Olosuhde meneillään olevan erikoiskisan mukaan

KISAILMOITUS

KOKONAISTILANNE